Stránka sa načítava...

1 investícia
22 kryptomien

Len v 365.invest môžeš investovať do viacerých kryptomien naraz. Investuj do nášho nového podielového fondu Cryptomix.

Cryptomeny vs. podielový fond Cryptomix

Aby človek dobre investoval, musí sa na trhu super orientovať a rýchlo reagovať. Ak vloží svoje financie iba do jednej kryptomeny, môže ľahko stratiť veľkú časť investície.

 

S Cryptomixom tieto problémy vôbec neriešiš. Investuješ do krypta, ale bezpečnejšie, jednoduchšie a výnosnejšie. Investovaním do fondu tvoja investícia kopíruje vývoj viacerých vybraných kryptomien.

 

Navyše prudké výkyvy, ktoré sú pre alternatívne meny typické, regulujeme tým, že do Cryptomixu môžeš investovať len pravidelne a maximálne do výšky 1 000 eur.  

O Cryptomixe

Láka ťa niečo nové a nepoznané? Vyskúšaj netradičné aktívum v tradičnej forme. Pozri sa, koľko výhod ti prináša Cryptomix

 

 • v portfóliu nájdeš známe mená ako Bitcoin, Etherum, Solana, Litecoin, Binance, Cardano, Ripple, Polygon a iné,
 • investuješ do kryptomien, ale zároveň do podielového fondu, takže tvoje peniaze sú pod dohľadom regulátora NBS,
 • potenciál tohto fondu je z hľadiska výkonnosti obrovský,
 • investovať môžeš už od 20 až do 1000 € mesačne,
 • vývoj svojej investície môžeš sledovať kedykoľvek a kdekoľvek v časti Online investovanie.

Jediný v Európe

Jedine s nami môžeš ako prvý vyskúšať svet budúcnosti bez obáv. O všetko sa postará tím našich odborníkov.

1 investícia a 22 kryptomien

Bitcoin, Ethereum, Solana, Litecoin, Binance, Cardano, Ripple, Polygon?  Načo mať doma jedno krypto, keď môžeš investovať do viacerých kryptomien naraz.

Stačí ti 20 € mesačne

Nemusíš mať plnú peňaženku, aby sa aj z teba stal investor alebo investorka.

Aktuálny zoznam kryptomien, ktoré sa môžu vyskytnúť v podielovom fonde:

Bitcoin, Ethereum, Binance, Cardano, Polkadot, Stellar, Solana, Ripple, Bitcoin cash, Litecoin, Avalanche, Algorand, Polygon, Aave, Fantom, FTX, Cosmos, Uniswap, Chainlink, Luna, Decentraland, Sandbox

Často kladené otázky

Cryptomix fond je vo svojej mechanike podielový fond, ktorý investori dobre poznajú. Ide o fond s najvyšším rizikovo-výnosovým profilom č. 7. To znamená, že patrí k rizikovejším investíciám, ktoré však recipročne môžu priniesť jedny z najvyšších výnosov, ktoré môžu predstavovať desiatky až stovky percent.

 

V 365.invest ide o najzaujímavejší fond a jedinečný typ podielového fondu, ktorý neponúka žiadna iná správcovská spoločnosť v Európe. Zavedený bol v súlade s ambíciou byť trendsetterom na poli investovania a prinášať moderné spôsoby investovania.

 

Fond obsahuje alternatívne aktíva - investuje do vybraných kryptomien, ktoré sú aktuálne vyberané z balíka 24 kryptomien. V balíku sa v súčasnosti nachádzajú kryptomeny ako Bitcoin, Ethereum, Avalanche, Solana, Algorand, Tron, Polygon, Litecoin, Stellar, Cardano, Bitcoin cash, Tezos, Binance, Ripple či Poltadot a ďalšie.

 

Keďže ide o dynamický a volatilnejší typ investície, odporúčaný investičný horizont predstavuje minimálne 5 rokov.

 

Určený je na pravidelné investovanie, kde je minimálna investícia 20 € a maximálna 1000 €.

 

V celkovej zainvestovanej sume však fond nemá obmedzenie. Všeobecné odporúčanie je investovať v rámci diverzifikácie portfólia do Cryptomix fondu maximálne 5 % z celkovo zainvestovaných peňazí.

Pre svoju vyššiu rizikovosť je vhodný pre pokročilejších investorov, no aj odvážnych začiatočníkov, ktorí môžu začať so svojou investíciou v menších pravidelných sumách.

365.invest ponúka na investovanie do kryptomien Cryptomix fond.

 

Blockchainové podielové fondy - akciový fond zameraný na nákup akcií firiem orientovaných na blockchainové technológie (firmy, ktoré pracujú na revolučných technológiách). Obsahuje aj akcie spoločností, ktoré vlastnia kryptomeny a preto ich vývoj býva korelovaný s kryptomenami. Odporúčaný horizont je 7 a viac rokov a pravidelne investovať doplnkovo k väčšiemu a všeobecne zameranému akciovému portfóliu.

 

Do kryptoaktív možno investovať cez kryptopeňaženky priamym nákupom kryptomien, či nepriamo cez na burze obchodované ETN – trackery kryptomien populárne najmä v Európe - nepriame investovanie do kryptomien prostredníctvom prevoditeľných cenných papierov.

 

Možno investovať aj cez ETF fondy - obsahujú buď futures kontrakty na kryptomeny.

 

Posledné dva spôsoby sú vhodné najmä pre pokročilých investorov, ktorí majú chuť a čas proaktívne sledovať vývoj kryptomien ako aktíva na trhu a čiastočne suplovať úlohu portfólio manažéra.

Cenné papiere, ktorých výnos je naviazaný na kryptomeny. Tieto cenné papiere sú obchodované na burze, sú regulované miestnym regulátorom. Investor nenesie riziko straty tokenov, cenné papiere sú kryté tokenmi, sú uložené v „cold trezore“ – nie sú voľne v obehu, nie sú voľne odcudziteľné.

 

ETN - tvoria väčšinu fondu – ide o dlhopis, ktorý nesie výnos, nemá splatnosť- burzové nástroje/produkty, ktoré dokážu nepriamo prinášať držiteľovi výnos podkladového aktíva (kryptomien).

Investor nenesie riziko straty tokenov, cenné papiere sú kryté tokenmi, sú uložené v „cold trezore“ – nie sú voľne v obehu, nie sú voľne odcudziteľné.

 

Kryptomeny v podobe podielového fondu prinášajú benefit diverzifikácie portfólia v bezpečnejšej podobe a nesú vyšší potenciál výnosu ako štandardné menej rizikové investície.

Ide o doplnkovú investíciu určenú na pravidelné investovanie ideálne v menších čiastkach od 20 €. Maximálna hodnota jednej investície je 1000 €. Odporúčaný investičný horizont predstavuje minimálne 5 rokov.

 

Cryptomix fond ako najrizikovejší fond z portfólia 365.invest nemá slúžiť na zostavovanie majetku, ide skôr o nástroj diverzifikácie portfólia a doplnkovú investíciu.

2-5%, pričom tento typ investície ako doplnkový je potrebné využívať na diverzifikáciu a investovať tak, aby váš rozpočet neutrpel v prípade straty investície. Aj napriek bezpečnejšej alternatíve, ktorou je podielový fond, stále platí, že ide o kryptomeny, ktoré sú vysoko volatilným aktívom, a tomu je potrebné prispôsobiť aj výšku investície. Strata môže v najhoršom prípade bez použitia derivátových nástrojov predstavovať len veľkosť investície, čo pri doplnkovom zastúpení v portfóliu je veľmi akceptovateľné.

Investovanie do podielového fondu je jednoduchšie a menej rizikové. Cryptomix je spravovaný odborníkmi, portfólio manažérmi. Nemusíš tak sledovať a vyhodnocovať vývoj na trhoch s kryptomenami. Cryptomix neinvestuje priamo do kryptomien, ale využíva ETN, ETP a ETF na jednotlivé kryptomeny.

 

V podielovom fonde je to bezpečnejšie a regulované. Všetky cenné papiere, a fond sám, sú regulované relevantnými finančnými inštitúciami. Cenné papiere, do ktorých sa investuje, sú obchodované na burze.

 

Klient nemá riziko straty hesla, odcudzenia, nemusí sa zaoberať výberom dôveryhodnej kryptopenaženky, získava asistenciu od odborníkov.

Priame investície – nákupy tokenov cez kryptopeňaženku a aplikáciu. Už v tom čase prijímam rozhodnutie, ktorú aplikáciu použijem, ako bezpečne budem mať nastavené opatrenia pre ochranu mojich údajov a majetku.

 

 • Ide väčšinou o zahraničné aplikácie, ktoré nie sú v slovenskom jazyku.
 • Tokeny sa v čase menia, aj počas dňa – ich ceny.
 • Musíš sa rozhodnúť, do ktorých kryptomien zainvestuješ a sledovať si ich, meniť si zloženie portfólia, byť svojim spôsobom portólio manažérom, venuješ tomu čas, štúdium, musíš mať informácie.
 • Poňať sa to dá ako biznis alebo hra.
 • Je to neregulované.
 • Väčšina ľudí na to nemá čas, kapacitu, chuť.

Investovanie do podielových fondov poskytuje výrazne nižšiu mieru rizika v porovnaní s držbou samotných kryptomien. Navyše investor nenesie riziko krádeže tokenov z kryptopeňaženky.

Nie, strata môže v najhoršom prípade predstavovať len veľkosť investície, čo pri doplnkovom zastúpení v portfóliu je veľmi akceptovateľné.

Nie.

Zdaňovanie Cryptomix fondu je rovnaké ako v prípade akéhokoľvek iného podielového fondu.

V rámci Cryptomixového fondu sa investuje do zúženého súboru kryptomien. Percentuálne zastúpenie jednotlivých kryptomien, ako aj výber jednotlivých kryptomien, sa pravidelne mení a je prehodnocovaný v súlade s aktuálnym dianím na trhu s kryptomenami. Najväčšie zastúpenie z nich majú aktuálne Ethereum, Bitcoin, Binance, Polkadot, Solana. Konkrétne zastúpenie kryptomien sa vyberá aktuálne z balíka 24 kryptomien, ktorý sa môže časom rozširovať.

Kryptomeny sú aktuálne v korekcii, preto je vhodná doba na nákup tohto aktíva. V najbližších rokoch majú šancu ešte rásť.

Vysoká volatilita a potenciál pre vysoké straty. Načasovanie obchodov s kryptomenami je mimoriadne dôležitým faktorom, ktorý pomáha znížiť potencionálne straty. Ponuka kryptomien je potenciálne nekonečná. Neexistuje žiadne nariadenie, ktoré by zakazovalo vznik nových kryptomien. Za nevýhody sa považuje zlé uchovávanie hodnoty a nedostatočné prijatie. Možnosť vymeniť kryptomeny za reálne tovary je stále veľmi nízka. Absentuje aj regulácia a krytie. Kryptomeny sú produktom súkromného sektoru, ktorý nepodlieha žiadnemu oficiálnemu dohľadu alebo regulácii. Zdaňovanie výnosov z priameho nákupu kryptomien. Podľa zákona je výnos z kryptomien u fyzickej osoby zdaňovaný 19 % (do 37 981,94€ základu dane) a 25 % (nad 37 981,94 € základu dane). Podľa zákona o dani z príjmov výnosy z kryptomien podliehajú aj zdravotným odvodom a sadzba poistného je vo výške 14%.

Zatiaľ čo Bitcoin je primárne navrhnutý tak, aby bol alternatívou k tradičným menám, a teda prostriedkom výmeny a uchovávateľa hodnoty. Ethereum je programovateľný blockchain, ktorý nachádza uplatnenie v mnohých oblastiach vrátane DeFi, smart kontraktov a NFT.

Je ťažké povedať, kto je „rising star“ vo svete kryptomien. Je to veľmi dynamické prostredie, v ktorom je ňou pre každého niečo iné. Niekto môže považovať za „rising star“ dokonca aj DogeCoin alebo Shiba Coin, ktoré sú niektorými naopak považované len za vtip. Napríklad DogeCoin bol vtipom až do doby, kým ho masívne nezačal propagovať šéf Tesly Elon Musk. Aktuálne sa však za reálnu vychádzajúcu hviezdu považuje napríklad Solana:

 

 1. Atraktívny model ťažby (rýchlejšia a lacnejšia) v porovnaní s inými kryptoaktívami.
 2. Naskočila na trend NFT (Solonart miesto kde sa obchoduje s NFT funguje na báze Solany).
 3. Široko akceptovaná na burzách kryptomien.

Bitcoin, ktorého vznik sa datuje do roku 2009 je často označovaný ako prvá kryptomena.

 

Prvé náznaky digitálnej meny tu však boli už o 20 rokov skôr v Holandsku, kde čerpacie stanice pohonných hmôt zápasili s častými nočnými prepadmi. Prišli teda s riešením tzv. "smartcards", ktoré používali vodiči nákladiakov ako formu platenia. Pred samotným vznikom Bitcoinu tu však boli tiež pokusy v podobe Blinded Cash, Web-based money, B-money, Bit gold a Hashcash.

 

Predchodcovia kypromien:

 

 • Blinded Cash – experiment s vytvorením formy „elektronického cashu“. Bol vytvorený token, ktorý mohol byť použitý na výmenu medzi jednotlivcami. Existoval tiež algoritmus, ktorý bol schopný dešifrovať informácie medzi účastníkmi.
 • Web-Based Money – v 90 rokoch experimentovala s formou DigiCashu spoločnosť PayPal, ktorá umožňovala rýchly a bezpečný presun peňazí cez internetový prehliadač.
 • B – Money – v roku 1998 vývojár Wei Dai vytvoril „anonymný distribuovaný elektronický cash systém“ s názvom B – Money. Systém nakoniec nebol veľmi úspešný a celkom odlišný od systému fungovania Bitcoinu vo viacerých smeroch.
 • Bit Gold – v podobnom čase ako B – Money prišiel Nick Szabo s vlastným systémom, ktorý miestami pripomína dnešný bitcoinový proces ťaženia.
 • HashCash – v polovici 90tych rokov HashCash bol jedným z najviac úspešných pred-bitcoinových projektov. HashCash využíval algoritmus na distribúciu nových „peňazí“. Problém nastal v roku 1997, kde HashCash čelil zvýšenej potrebe výpočtového výkonu čím sa stal menej a menej efektívnym.

Ako investovať

Investovanie v 365.invest je jednoduchý proces, ktorý dokážeš spraviť online. Tvoje peniaze sú v bezpečí, keďže investuješ v stabilnej správcovskej spoločnosti s vyše 20-ročnou históriou. Dokonca ty, ako investor, nenesieš bremeno krádeže tokenov z kryptopeňaženky. Ak nás chceš vidieť a pokecať si s nami, investovať môžeš aj na pobočke 365.bank.

Nastavenie cookies 🍪

Na našom webe používame cookies, ktoré pomáhajú zlepšovať tvoj používateľský zážitok, a pre anonymnú analýzu návštevnosti. Využívanie cookies si môžeš nastaviť vo svojom prehliadači alebo prostredníctvom nastavenia cookies. Viac informácií o tom, ako využívame cookies a možnosti ich dodatočného odvolania nájdeš v informáciách o ochrane súkromia aj v dokumente o cookie policy.

Akceptovať všetky cookies
Nastaviť cookies

© 365.invest, správ. spol., a. s.